Odhal tajemství památek

Historie

Určeno pro od 8 let Místo Inspiro Stav / kapacita Obsazeno / max. 15 účastníků
Termín 12. - 16. 7. 2021 Délka 5 dní Cena celkem 1.800 Kč
Čas 08:00 - 16:00 Lektor Monika Mikulášková
m.mikulaskova@muzeumbrnenska.cz
702 204 898, 544 544 262
Online přihláška

Podrobné informace

Příměstský tábor ve spolupráci s Podhoráckým muzeem, pobočkou Muzea Brněnska.

Ráno je sraz vždy v Předklášteří v Podhoráckém  muzeu.

Vydejte se do neznáma v Podhoráckém muzeu v Předklášteří! Na děti čekají tvořivé aktivity, hry, bádání i pěší výlet. Vše bude inspirováno originálními sbírkovými předměty, které se skrývají v depozitářích muzea. Program je určen účastníkům z minulých let i muzejním nováčkům.

KDY: 12. – 16. července 2021 od 8:00 do 16:00 hod.

KDE: Podhorácké muzeum v Předklášteří

CENA: 1800 Kč (v ceně program, oběd, výlet, pitný režim)

Přihlášky a informace: m.mikulaskova@muzeumbrnenska.cz, 544 544 262, 702 204 898

Určeno pro děti od 8 let

LEKTOŘI:
Monika Mikulášková

Příměstské tábory (dále jen PT) jsou jednou z hlavních činností, které Inspiro nabízí. Jeden táborový turnus trvá pět dnů (pondělí až pátek). Konec je vždy v 16 hodin v Podhoráckém muzeu v Předklášteří.

Během PT dětem zajišťujeme program, pedagogický dozor, pitný režim, obědy.

Pro děti je připravený pestrý program. Každý týden vyráží minimálně na jeden celodenní výlet (zajišťujeme jízdné, vstupné, svačinu). Program příměstského tábora je vyvážený – pohyb, odpočinek, sportovní i výtvarné činnosti, hry atd. Naším cílem je, aby se dítě na příměstském táboře cítilo dobře, bylo v bezpečném prostředí a rádo se vracelo.

V červnu zašleme email rodičům s podrobným programem, kontaktem na pedagogy, kteří příměstský tábor povedou a  upřesněným seznamem věcí, které mají mít děti s sebou.

Co si s sebou vzít?

Pevnou obuv – je potřeba, aby děti měly pevnou (rozchozenou) obuv jak při výletech, tak i při hrách. Nevhodná obuv bývá příčinou úrazů a jiných nepříjemností. Děti mohou mít sandály, ale s sebou v batohu zároveň i tenisky s ponožkami.

Láhev s pitím – minimální objem 1 litr, během dne si děti budou do lahve doplňovat šťávu.

Svačinu – aby děti neměly hlad během dne. Pro děti je připraven vždy oběd (polévka a druhý chod, v případě celodenního výletu obědový balíček). Obědy budou cca okolo 12 hodiny.

Pláštěnku

Pokrývku hlavy – kšiltovku nebo šátek

Batoh – kam si děti sbalí všechny potřebné věci, když půjdu na procházku či hru do lesa (pití, pláštěnku, svačinu, popř. mikinu atd.)

Přezůvky – do vnitřních prostor  – nejvhodnější jsou cvičky či tenisky

Vhodné oblečení – na sportování a do vnitřních prostor dle počasí. Během týdne budou probíhat i kreativní dílny, tak se hodí tričko či zástěra, kterou si budou moci děti ušpinit.

Galerie