Vltava

Vodácké putování na kánoích s výukou ovládání lodě, který je vhodný pro rodiče s dětmi školního věku. Program se skládá z výcviku, samotného splutí a návštěvy atraktivních míst a měst po cestě.

Dobrodružství

Určeno pro rodiny se školními dětmi + dospělí Místo Vltava Stav / kapacita Volná místa / max. 35 účastníků
Termín 12. - 17. 6. 2022 Délka 6 dní Cena celkem 1800,- / dospělý, 1250,- /dítě
Stravování Vlastní Lektor Dáša Lazarová
lazarova@svcinspiro.cz
Online přihláška

Vltava 

Vodácké putování na kánoích s výukou ovládání lodě, který je vhodný pro rodiče s dětmi školního věku. Program se skládá z výcviku, samotného splutí a návštěvy atraktivních míst a měst po cestě.

Termín: 12. – 17.6. 2022
Bližší informace lazarova@svcinspiro.cz

Podrobné informace

Nabízíme Vám několikadenní vodácký výlet na kánoích s výukou ovládání lodě, který je vhodný pro rodiče a děti školního věku. Program se skládá z výcviku, samotného splutí a návštěvy atraktivních míst a měst.

V ceně: zapůjčení veškerého vodáckého vybavení (loď, pádla, vesty, barel), převoz bagáže z kempu do kempu, instruktor

1. den – sraz

Naše putování po vodě zahájíme společným srazem ve vodáckém kempu Pod hrází ve Vyšším Brodě 12. 6. 2022 navečer. Probereme si organizační záležitosti a detaily plavby. Vypůjčíme si lodě a ostatní vodácký materiál, seznámíme se základními pravidly jak se chovat na řece a jakým způsobem loď ovládat. Součástí výcviku je základní proškolení o  bezpečnosti a ochraně při splouvání řeky, a to zejména formou seznámení se s riziky a s opatřeními na ochranu před působením těchto rizik při vodní turistice. Vše je přizpůsobeno začátečníkům, tak aby to zvládli.

2. den plavba – Vyšší Brod –Branná (21 Km 5-6 hod)

První den nás čekají hned 3 jezy. Splavnost těchto jezů záleží na stavu vody, za běžných podmínek splouváme všechny jezy. Po cestě bude krátká zastávka v Rožmberku (občerstvení, hrad)

3. den – plavba Branná-Český Krumlov (13 Km 2,5- 3h)

Po snídani a po sbalení věcí vyplujeme směr Český Krumlov. Cestou nás čekají jezy ve Větřní a „U papouščí skály“, které jsou za běžných podmínek sjízdné na všech plavidlech.

Po příjezdu do kempu postavíme stany a čeká vás individuální prohlídka Českého Krumlova, který patří k nejkrásnějším městům České republiky. Pěší přesun do centra trvá cca 35 minut.

4. den – plavba Český Krumlov – Zlatá Koruna (17 Km, cca 7h)

Tento den  poplujeme přes Český Krumlov do  Zlaté Koruny. V Českém Krumlově  jsou hned 4 jezy, které  jsou všechny sjízdné. Plavba centrem Českého Krumlova trvá cca 1 hodinu. Poslední jez je ve Zlaté Koruně. Po průjezdu jezem je to již pár minut do kempu.

5. den – plavba Zlatá Koruna – Boršov nad Vltavou (21 Km, 5-6 hod.)

Během plavby ze Zlaté Koruny se zastavíme na oblíbeném občerstvení kde se na přírodní peci připravují podle staré receptury skvělé pšeničné placky s povidly, tvarohem, skořicí. Můžeme se zastavit na zřícenině Dívčí kámen. Na konci budeme přenášet poslední jez. V samotném cíli plavby odevzdáte vodácký materiál. Poté přejedeme vodáckým autobusem zpět do Zlaté Koruny, kde nás bude čekat společný poslední večer. Tady celou plavbu zhodnotíme a věřím, že o veselé historky nebude nouze.

6. den cesta domů

Ráno se sbalíme a buď každý po své ose vyrazíme domů, anebo na prodloužený víkend v Českém Krumlově,  kde budou zrovna probíhat Slavnosti pětilisté růže: http://www.slavnostipetilisteruze.eu/ které jsme už několikrát navštívili a je to nezapomenutelný zážitek. Určitě doporučuji  zůstat do neděle.

Stránky  kempů kde budeme nocovat:

– Vyšší Brod: http://www.ingetour.cz/kempy/vyssi-brod-kemp-pod-hrazi

– Branná, kemp U Fíka: http://www.ingetour.cz/kempy/kemp-u-fika-branna

– Český Krumlov, kemp Vltavan: http://www.ingetour.cz/kempy/cesky-krumlov-vltavan

– Zlatá Koruna, kemp Koruna: http://www.kempkoruna.cz

Po skončení plavby se můžete vrátit do Českého Krumlova na slavnosti, kde kromě historického centra a zámku stojí za  prohlídku i grafitové doly. Také si můžete prohlídnout klášter ve Zlaté Koruně a zříceninu Dívčí Kámen kolem kterých poplujeme. Cestou domů lze navštívit nedaleký zámek Hluboká, ZOO Ohrada nebo se stavit třeba v Táboře, ale to už je na vás jak si svoji dovolenou zpříjemníte.

Tak šťastnou cestu a  AHOJ na vodě !!!

Bližší informace lazarova@svcinspiro.cz

Co si s sebou vzít?

Praktické rady a informace

Po Vltavě poplujeme v plastových nebo gumových  kánoích. Půjčovna nám bude zajišťovat i převoz bagáže z kempu do kempu.

Obvykle necháme auta po příjezdu v prvním kempu ve Vyšším Brodě a poslední den pro ně řidiči zajedou vodáckým autobusem.

Na oblečení do lodi je vhodné tričko, plavky, kraťasy, na hlavu nějaký ten širák proti úpalu a na nohy zapínací sandály, staré kecky nebo neoprénové boty (ne nazouváky nebo crocsy, ty vám při první příležitosti uplavou).  Pokud je chladno a deštivo hodí se nepromokavá bunda nebo pláštěnka. Na večer se určitě hodí přibalit teplejší oblečení (takový Vyšší Brod je jedno z nejchladnějších míst v republice.)

Barel, který povezeme v lodi bude sloužit k uložení náhradního oblečení, fotoaparátů, mobilů, svačin a dalších osobních věcí. Nepropustí vodu bude-li dobře uzavřen! Přesto je lepší využít na svačinu plast. krabici s víčkem nebo mikroten. pytlík s gumičkou na náhradní oblečení a doklady.

Spát budete ve vlastním stanu a spacáku, které vám společně s vašimi ostatními věcmi, co nepotřebujete na vodě, bude převážet auto od kempu do kempu, popřípadě si můžete zarezervovat chatky v kempech.

Pokud si chcete vařit sami, přibalte vařič a ešus. Můžete ale využít bohatou síť bufetů, obchodů a restaurací na břehu.

Každý kemp je vybaven umyvárnou se sprchami na 20 Kč a záchody.