Datum konání 30. 4. - 31. 8. Čas -

ZDOLEJ MONT BLANC!

 I na Tišnovsku se dá pokořit čtyřtisícovka!

Jelikož nejvhodnější období pro výstup na nejvyšší horu Alp je léto, je na čase zkontrolovat si svou horolezeckou výbavu. Že jsi sotva našel trekové hole? Nevadí. Boty, výdrž a čas máš; cepíny a mačky potřeba nebudou! Zdolej Mont Blanc bez horské nemoci, ale zato s pocitem štěstí jako pravý horolezec! Máš na to dost času od 30. 4. po celé prázdniny do 31. 8. 2021.

Jak tuto horu zdolat
Vydej se do základního tábora k rozhledně na Klucanině. Tam najdeš krabičku s logem Inspira, v ní bude zašifrovaný úkol. Pomocí jeho vyluštění si pak k vrcholu Mt.Blancu vyber cestu, jakou budeš chtít. Abys zdolal tuto čtyřtisícovku, musíš stanout na dalších devíti vrcholech, které se nacházejí na Tišnovsku (viz příloha mapa). Svůj postup do dalšího výškového tábora potvrdíš razítkem, které najdeš v krabičce někde u významného bodu kopce. Pokud krabičku nenajdeš, vyfoť se u rozcestníku daného vrchu tak, aby šel vidět jeho název. Zároveň nám napiš zprávu na facebook, kde razítko chybí.

Když dojdeš k cíli
Jako správný horolezec, který absolvuje takovou cestu, musíš dobít energii! Navštiv náš občerstvovací tábor v kavárně Chutě zvu tě, předlož vyplněnou kartičku (nebo fotku, v případě ztráty razítka), odměň se za svůj výkon a užívej odpočinku. Zasloužíš si to!

Přejeme ti bezpečnou cestu, dobré povětrnostní podmínky a boty, které tě budou doprovázet na celé trase k vrcholu. Dřina a odhodlání se ti vrátí v podobě krásných zážitků lahodících všem tvým smyslům.

 

Pár technických poznámek:

  • Na vrchol Mont Blancu se chodí výhradně pěšky nebo lanovkou; tu u nás nenajdeš, takže se spoléhej jen na své nohy. Pokud si troufneš, můžeš tuto krásku zdolat i na kole.
  • Kartičku, kam si budeš dávat razítka, najdeš před vchodem do Inspira či v kavárně Chutě zvu tě (https://www.facebook.com/Chut%C4%9B-zvu-t%C4%9B-110290067295067/). Můžeš si ji i vytisknout.
  • Každý horolezec si všechno nese na svých zádech, může však použít i šerpu. Vše, co si do přírody přinese, si také sám (či za pomocí šerpy) zase odnese.
  • Horolezci může být od 0 -100 let, záleží na jeho fyzické zdatnosti či pevnosti šerpova nosítka
  • Horolezci v nesnázích pomáhej.

 

Abys věděl/a, co tě za pár dní čeká, můžeš si projít virtuálně trasu na vrchol Mt. Blancu 😊 https://project360.mammut.com/en/#route/mont-blanc/gouter/1/map