Stezka Stromy v Tišnově

Stezka bude probíhat od 26.4.2021 do konce května.

 

Máte rádi stromy? A chtěli byste se o nich něco dozvědět? Víte, že v malebném Tišnově se nachází významné a památné stromy, které by neměly uniknout vaší pozornosti?

Tak sbalte své dětičky, rodiče, prarodiče a vydejte se s  námi na stezku Stromy v Tišnově, která je určena všem věkovým kategoriím

 

Nejmenší děti stezkou  provází skřítek Dubínek, se kterým děti plní nejrůznější úkoly a na konci stezky pro ně skřítek ukryl poklad. Kde přesně je, se děti dozví při plnění úkolů na jednotlivých stanovištích, která jsou označena v mapce na kartičce. Tu si  děti vyzvednou ve venkovní učebně Inspira na začátku stezky. Zároveň po cestě získají písmenka, která si vepíší do tajenky a ta jim prozradí, kde se skrývá poklad.  Pro větší děti a dospěláky jsou po cestě připraveny klapky s otázkami ze světa stromů a pod QR kódy se můžou dozvědět další zajímavosti. Odpovědi na otázky, jak pro menší, tak pro větší děti se pak ukrývají u pokladu.

Místa jednotlivých úkolů a zastavení jsou zakřížkovaná v mapce na kartičce. Stezka od Inspira dále pokračuje kolem vily Franke, Riegrovou ulicí, až k nemocnici, přes kopec Sychrák, sídliště Pod Klucaninou, ulicí Brněnskou,přes Hrádek, ke kostelu, přes náměstí až k platanu na Nám.28.října a zpátky od Inspira. Délka trasy je cca 4km.

Protože se půjde i do terénu (Sychrák) doporučujeme vzít si terénní obuv. Trasa je sjízdná i s kočárkem. 

Budete potřebovat tužku či propisku a hlavně oči otevřené dokořán, abyste vnímali tu nádheru stromů, které nás obklopují

 

TAK VZHŮRU ZA KRÁSNÝMI STROMY, KTERÉ MÁME V OKOLÍ.