Šifrovačka je na tomto odkaze:
http://www.udif.cz/krtek/
Legenda:
Jeli jsme na pirátské lodi Adriana oloupit čínské obchodní lodě, když vtom přišla bouře a my místo loupení uvízli v Bermudském trojúhelníku. Moře kolem je plné útesů, není bezpečné dál pokračovat na naší velké lodi. Každý z nás teď nasedne do svého malého člunu a vydáme se na obhlídku okolí. Snažíme se najít nějakou bezpečnou cestu ven na širé moře.
“Bezpečné cesty” jsou označené malinkými bójkami a z každé bójky je vidět na jednu až tři další bójky, jen je třeba se dívat fakt pozorně. Na místě každé bójky je totiž šifra, jejímž řešením jsou jedno až tři česká slova. Když některé z těchto slov zadáte do políčka v odkazu http://www.udif.cz/krtek/ , ukáže se vám další bójka s další šifrou.
Když budete postupovat po moři dostatečně daleko, nakonec se dostanete k některé z “velkých okrajových bójek”. Zkuste takových bójek najít co nejvíc. Čím víc jich bude, tím větší šance, že se nám pak povede společně vykličkovat z Trojúhelníku i s naší velkou pirátskou lodí.Technikálie:
– hesla je třeba psát velkými písmeny bez diakritiky – takže pokud vám vyšlo třeba slovo “krtkův”, napište “KRTKUV”.
– hra si nijak neukládá váš postup, všechny dílčí i koncová hesla si někam zaznamenávejte sami. K libovolným šifrám se dá vracet odkudkoli, nemusíte se nikdy “vracet na start”.
– některé šifry může být užitečné si vytisknout
– naši loď jsme zakotvili u bójky ADRIANA – zadejte ji jako první kód
– okrajových bójek je 15